image/svg+xml
image/svg+xml

ACS (American Chemical Society) Journals Veritabanı Aboneliği

Değerli araştırmacılarımız,

ACS (American Chemical Society) Journals veritabanına 2023 yılı için abonelik gerçekleştirilmiştir.

Erişim adresi: ACS Journals

ACS Journals:

ACS (American Chemical Society) tarafından yayınlanan; uygulamalı kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, biyoteknoloji, temel kimya, organik kimya, eczacılık, polimer ve malzeme bilimi konularındaki 70'e yakında dergiye, 1879 yılına dek uzanan arşivlere tam metin erişim sağlar.

Oku ve Yayınla (Read and Publish) Anlaşması

American Chemical Society (ACS) ile  "Oku ve Yayınla (Read and Publish)” anlaşması yapılmıştır. Bu kapsamda ACS dergilerinde sorumlu yazar olarak yapacağınız yayınlar makale işlem bedeli (Article Proccessing Charge - APC) ödenmeksizin açık erişim olarak yayınlanacaktır. Anlaşma, ACS Omega, JACS Au, ACS Au koleksiyonu ve tüm ACS hibrit dergileri dahil olmak üzere tüm ACS dergilerinde yapılan yayınları (additions, corrections, editorials ve kitap bölümleri hariç) kapsamaktadır.

Önemli Hususlar:

1) Gönderen sorumlu yazar, Paragon Plus profilindeki açılır bir menü aracılığı ile üniversitemizi seçerek kurumumuzla ilişkisini belirtmelidir. Gönderen sorumlu yazar, hakem değerlendirme süreci boyunca ACS ile iletişim kuracak kişi olarak tanımlanmalıdır. 

2) Gönderen sorumlu yazar, Paragon Plus profilinde üniversitemiz e-posta adresini kullanmalıdır.

Yukarıdaki kriterleri karşılayan yazarlar Nitelikli Yazar (Qualifying Author) olarak değerlendirilecektir. Nitelikli yazar olarak makalenizin kabulü sırasında otomatik olarak açık erişim fon talebi oluşacak ve fon talebinizle ilgili işlem yapıldığında Copyright Clearance Center (CCC)'dan bir bildirim alacaksınız.

Dergi Yayın Sözleşmesi (Journal Publishing Agreement) tamamlanırken, makalenizin açık erişim sözleşme kapsamında olduğu bilgisi yer almalıdır. 

Dergi Yayın Sözleşmesi (Journal Publishing Agreement) tamamlanırken, makalenizin açık erişim sözleşme kapsamında olduğu bilgisi yer almalıdır. Sözleşmede bu bilginin yer almaması veya makalenizin açık erişim yayınlanmasıyla ilgili sorun yaşamanız durumunda ACS ile OAOps@acs.org iletişime geçebilirsiniz.


Kampüs Dışı Erişim Kampüs Dışı Erişim için Kılavuz