image/svg+xml
image/svg+xml

Abone Veritabanları

Değerli Kullanıcılarımız,
Bartın Üniversitesi Kütüphanesi, ANKOS, EKUAL ve YAYINCILAR arasındaki ortak lisans anlaşmaları gereğince, veritabanları sadece kişisel araştırma ve bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir. 
Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, veritabanlarının geçici bir süre için veya tamamen kapatılmasına yol açabilir. Bu tür problemleri engellemek için aşağıda belirtilen kurallara uyulması gerekmektedir.
Bartın Üniversitesi  tarafından sağlanan elektronik kaynaklar, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince kullanılmalıdır.

            İZİN VERİLMEYENLER
  • Veri tabanlarından ticari amaçlı veya sistematik olarak robot ve benzeri yazılımlar kullanılarak, çok sayıda yayının kopyalanması, kişisel bilgisayarlara aktarılması,
  • Veri tabanının satılması, içeriğinin dağıtılması,
  • Veri tabanından kopyalanan bilgilerin, Üniversitemizin dışındaki kişilere aktarılması,
  • Veri tabanından kopyalanan içerik bilgisinin veya makalenin e-mail listeleri ile dağıtılması,
  • Veri tabanından indirilen kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması ya da bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yaratılması, yasaktır.

! ! VERİTABANLARINI KULLANIRKEN LÜTFEN TELiF HAKLARINA UYGUN İŞLEM YAPINIZ ! !

VERİTABANI

AÇIKLAMA

KULLANIM KILAVUZLARI

Al Manhal

Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın öncü yayıncıları ve araş­tırma enstitülerinin binlerce e-kitapları, e-dergileri, e-tezleri, araş­tırma raporları ve konferans bildirilerinden oluşmaktadır.

Kullanım Kılavuzu

Almanhal Türkçe broşür

BMJ Online Journals

BMJ Journals Koleksiyonu klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta-dayalı tıp alanlarında önde gelen dergilerden meydana gelmektedir. Dergilerdeki makaleler dünyaca ünlü klinik uzmanlardan derlenmiştir. 
* Lisans anlaşması gereği 2007-2009 yılları arasına erişim sağlanabilmektedir.

Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu

CAB Abstracts

Tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan tam metin e-kitap koleksiyonudur.
736 Dergi

Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu

DergiPark

TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında, Türkiye'de yayımlanan akademik dergiler için elektronik ortamda barındırma ve editoryal süreç yönetimi hizmeti sunar.
1814 Dergi,

Kullanım Kılavuzları

EBSCO e-Book

EBSCO eBook Academic Collection Veritabanı işletmeden fen bilimlerine, mühendislikten beşeri bilimlere kadar çok sayıda disiplini kapsayan 145.510 tam metin e-kitaba erişim sunmaktadır.

Kullanım Kılavuzu 

EBSCO Open Dissertations

EBSCO ve BiblioLabs iş birliği ile oluşturulan EBSCO Open Dissertations™, 1.150.000'den fazla teze erişim sağlayan yeni, ücretsiz elektronik tez veri tabanıdır.

 


EBSCOHOST


Tam Metin Veri Tabanları

Academic Search Ultimate
Business Source Ultimate
Central & Eastern European Academic Source
ERIC
MasterFILE Complate 

MasterFILE Reference eBook Collection
Newspaper Source Plus
OpenDissertations
Regional Business News
The Belt and Road Initiative Reference Source
TR Dizin

Bibliyografik Veri Tabanları

Applied Science & Business Periodicals Retrospective
Applied Science & Technology Index Retrospective
Art Index Retrospective
Business Periodicals Index Retrospective
Education Index Retrospective
European Views of the Americas: 1493 to 1750
GreenFILE
Humanities & Social Sciences Index Retrospective
Library, Information Science & Technology Abstracts
MEDLINE
Newswires
Teacher Reference Center
Web News

Kanıta Dayalı Veri Tabanları

DynaMed

20602 Dergi

43330 Kitap

"American Doctoral Dissertations" veri tabanının adı "Open Dissertations" olarak değişmiştir. Open Dissertations, 1902’den günümüze kadar uzanan 1.150.000’den fazla doktora tezi içermektedir. 

Yardım

Bilgi Dokümanı

EMERALD  Premier e-Journal

Muhasebe, finans, ekonomi, işletme, yönetim, strateji, eğitim, insan kaynakları yönetimi, kurumsal çalışmalar, sağlık ve sosyal bakım,  bilgi yönetimi, pazarlama, operasyonlar, lojistik ve kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, turizm, mühendislik, kütüphanecilik konularında toplam 310 aktif dergi içeriyor, lisans dönemi boyunca, güncel içerikle birlikte dergilerin 1898’e kadar geri giden bütün arşivine erişim sağlanmaktadır.
310 Dergi (Aktif)

İçerik

EMERALD  Social Science e-Books Muhasebe, finans, ekonomi, işletme, yönetim, strateji, eğitim, insan kaynakları yönetimi, kurumsal çalışmalar, sağlık ve sosyal bakım,  bilgi yönetimi, pazarlama, operasyonlar, lojistik ve kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, turizm, mühendislik, kütüphanecilik konularında toplam 310 aktif dergi içeriyor, lisans dönemi boyunca, güncel içerikle birlikte dergilerin 1898’e kadar geri giden bütün arşivine erişim sağlanmaktadır.  310 Dergi (Aktif)

 İçerik

HiperKitap

Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 13.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.

Kullanım kılavuzu

IEEE

528 Dergi, 28332 Konferans Serisi, 4184 Standarda tam metin erişim sağlar.

IEL veritabanı, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal/biyoteknoloji alanlarında 1988 yılından itibaren  dergi, konferans ve standarda  tam metin erişim sağlar.1950-1987 döneminden seçilen 100.000'e yakın makaleye tam metin erişim mevcuttur. Draft standartlara erişim bulunmamaktadır.

Yardım
IEEE Digital Library Hakkında
IEEE Kullanım Kılavuzu

IGI Global (Kitap+Dergi)

IGI Global yayınevinin uygulamalı teknoloji alanında tüm bilim dallarını kapsayan 4 binin üzerinde e-kitap (2000-2019). 208 dergi ve 80 videoya tam erişim bulunmaktadır.

Konular Yazılım, İş ve iş idaresi,  Bilgisayar, Mühendislik,  Eğitim, Çevre, Akıllı Teknolojiler,  E-Devlet,  Bilgi Bilimi,  Medya ve İletişim, Genetik, Tıp ve sağlık bilimleri, Güvenlik, Etik, Hukuk ve Sosyal Bilimlerdir.

 

IMF e-Library

IMF eLibrary küresel ekonomi, finans, gelişen pazarlar, ticaret vb. konularda süreli yayınlara, e-kitaplara ve istatistiklere erişim imkanı sunan, çeşitli kaynaklara ve bir milyondan fazla veri serisine erişim sağlayan bir veritabanıdır.

İdealOnline

İdealOnline Fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında (tarih, eğitim, dil ve edebiyat, sosyoloji, siyasal bilimler, ekonomi, sağlık bilimleri, kültür sanat gibi) yayınlanan Türkçe hakemli dergiler, popüler dergiler ve makalelerden oluşmaktadır.

 

İntihal.Net

Öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılarak intihal tespiti gerçekleştirilmektedir.
Kayıt ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Kullanım Kılavuzu (TR)
Kullanım Kılavuzu (ENG)


İSAM KÜTÜPHANESİ VERİTABANLARI


İlahiyat Makaleler VT
Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri VT
Dokümantasyon VT 
Osmanlıca Makaleler VT 
Risaleler VT
Osmanlı Salnâmeleri VT

Günümüz itibariyle resmi izinleri alınmış 100.000'den fazla makalenin yer aldığı veri tabanları

iThenticate

Akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır. Veritabanına erişim için kayıt olmak gereklidir. iThenticate, 62 milyardan fazla arşivlenmiş web sayfası, 165 milyondan fazla e-kitap, süreli yayın, 60 milyondan fazla makale ve içerik barındıran 800 akademik yayıncıdan içerik sağlayan Crossref içerisinden tarama yaparak rapor oluşturmaktadır.

Not: Sadece makalelerin intihal tespitinde kullanılmakta olup doktora derecesi ve üzerindeki akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir. 

iThenticate İntihal Veri Tabanı KullanımKılavuzu

iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu 

Başlangıç Kılavuzu 

JSTOR Archive Journal Content

Dergiler 3938
Raporlar 2154

User Guide
Kullanım Kılavuzu
JSTOR Kullanım İstatistiği Alma

LEXPERA Hukuk Bilgi Sistemi

İçeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir.

Lexpera Kılavuz:  http://lxp.io/i

Video Tur: http://lxp.io/2

MathScinet

MathSciNet, 1940 yılından günümüze kadar matematikle ilgili yayınlara ait eleştiri, atıf ve bibliyografik bilgi veren web tabanlı bir veri tabanıdır. Yaklaşık olarak 1799 adet güncel seri ve dergi PDF formatında ve tarama / browse yoluyla elde edilebilir.

 

Mendeley : Referans Yönetim Sistemi

Mendeley araştırmalarınızı düzenlemeye, diğer akademisyenlerle çevrimiçi işbirliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır.

User Guide

Kullanım Kılavuzu

Mendeley Destek

Mendeley Başvuru

Nature Journals All

Palgrave Macmillan Journals

Academic Journals

Nature-Journals-Dergi-Listesi  (46 Dergi)

Palgrave-Macmillan-Dergi-Listesi (47 Dergi)

Academic-Journals-Dergi-Listesi.xlsx (40 Dergi)

Kullanım Kılavuzu

OVID-LWW

Tüm akademik ve hastane kütüphaneleri için vazgeçilmez nitelikte olan ve sadece Ovid kapsamında yer alan LWW Total Access Dergi Koleksiyonu; yüksek kaliteli tam metin tıbbi kaynaklarla dolu, birçok uzmanlık alanı içeren tıbbi bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır. Koleksiyon, her kütüphanede bulunması gereken klinik dergileri içermenin yanı sıra uzmanlık alanlarına özel konu başlıklarıyla daha spesifik dergiler de içermektedir.
519 adet e-derginin bulunduğu Tıp, Hemşirelik, Sağlık ve ilişkili diğer disiplinleri içeren bir veri tabanıdır. Veri tabanından tam metin erişim sağlanmaktadır.

Kullanım Kılavuzu

ProQuest Dissertations and Theses Global : Tez Veritabanı

Dünyanın en kapsamlı Tez veri tabanıdır.1861'den günümüze tüm dünyadan 4 milyondan fazla teze erişim sağlamaktadır. 2 milyondan fazla tez PDF formatında indirilebilmektedir. 1997 yılından sonraki birçok tez veritabanında tam metin olarak erişilebilmektedir. Her yıl 130.000'den fazla yeni tez veritabanına eklenmektedir. 

Kullanım Kılavuzu(Tr)
Basit arama kılavuzu
Gelişmiş arama kılavuzu

Rosetta Stone Dil Eğitimi

30’un üzerinde dil içeren dünyanın en popüler dil eğitim setidir.

Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu

Rosetta Stone kullanım kılavuzu

Sage Journals

İşletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp gibi konularda 649 dergiye 1999 dan günümüze tam metin erişim imkânı sağlar.

Kullanım Kılavuzu

ScienceDirect

Mühendislik, teknoloji, tıp, kimya, bilgisayar, beşeri bilimler, ekonomi, sosyal bilimler konularında 2293 Dergi adet dergiye 1997' den günümüze tam metin olarak erişim sağlamaktadır.

Kullanım Kılavuzu(Tr) 

Scopus : Bibliyografik / Atıf

Scopus bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük makale özü ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve beşeri bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5,000′in üzerindeki yayıncının 21.000 üzerindeki dergisini ve konferans yayınını ve 5000’in üzerindeki kitabını kapsar. Scopus %70’i 1996′dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 56 milyon kayıt içerir. Scopus veritabanındaki bilgiler her gün güncellenmektedir.

Kullanım Kılavuzu(Tr)

SOBİAD

Bibliyografik / Atıf

 

Springer Nature – Academic Journals

Academic Journals (38 Dergi)

 

Springer Nature – Nature Journals All

Nature Journals All (46 Dergi)

 

Springer Nature – SpringerLink
Springer Nature – Adis
Springer Nature – Palgrave Macmillan Journals
SpringerLink – 2281 Dergi
Adis (22 Dergi)
Palgrave Macmillan Journals (47 Dergi)

Kullanım Kılavuzu(Tr)
Eğitici video

Taylor & Francis

1804 Dergi

Kullanım Kılavuzu

TEBDİZ:
Tarih ve Edebiyat Metinleri Bağlamlı Dizin ve İşlevsel Sözlüğü

En Kapsamlı, Bağlamlı, Tanıklı Tarihsel Türkçe Sözlük.
TEBDİZ Sistemi kelimelerin bağlamdan çıkarılan anlamlarının kaydedilmesiyle oluşturulmuş tarihsel bir sözlüktür. Birçok tez ve makale ile bilimselliği kanıtlanmış bir sistemdir.

Turcademy

Türkçe ders/akademik kitaplarının bulunduğu Türkçe içerikli akademik bir veri tabanıdır. İçeriğinde Doğa bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Müzik ve Güzel Sanatlar, Sosyal ve Beşeri Bilimler ile Yapı Kredi Kültür Koleksiyonu olmak üzere 6 farklı kategoride 5300+ tam metin kitap bulunmaktadır. 
Kullanım rehberi

Turnitin 

İntihal Analizi

Turnitin hakkında

Öğretmen Kılavuzu

Tümer Altaş A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi Veritabanı 

e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL, iBT sınavlarına hazırlık ve yabancı dil eğitimi

Kayıt Adımları

Yardım videoları

Vidobu (Video Eğitim Veritabanı)

Kişisel ve Kurumsal Gelişim, Yabancı Dil Eğitimi, Tasarım ve Çizim Programları, Bilgisayar ve Web Tasarım Eğitimleri.

Bilgi

Web of Science
Science Citation Index
Social Science Citation Index
Art & Humanities Citation Index
Book Citaiton Index
Conference Proceedings Citation Index (CPCI-S) ve  (CPCI-SSH)

Bibliyografik / Atıf

Web of Science Hakkında (TR)
Kullanım Kılavuzu (TR)

Wiley Online Library

İş, finans ve yönetim, hukuk, kimya, tıp, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, matematik ve istatistik, fizik, eğitim, mühendislik, psikoloji, veterinerlik, hemşirelik, diş hekimliği, fen bilimleri konularındaki yayınlara tam metin erişim sağlamaktadır.
1497 Dergi

 

World e-Book Library

World eBook Library akademik araştırmalara yardımcı elektronik kitap ve elektronik belgelerin sunulduğu dünyanın en büyük elektronik kütüphanelerinden biridir. 4,000.000’den fazla akademik belgeye tam metin erişim sağlar. PDF formatında sınırsız kullanım ve indirme imkanı sağlar.