image/svg+xml
image/svg+xml

Deneme Veritabanları

DİKKAT ! Tüm veritabanlarımıza kampüs dışından erişebilmek için: http://katalog.bartin.edu.tr/vetisbt/ linkini tıklayın ve açılan sayfada hesabınız varsa "GİRİŞ" butonuna basınız, yoksa "YENİ BİR HESAP OLUŞTUR" butonuna basarak formu doldurunuz.
e-posta adresi olarak personel için "…@bartin.edu.tr" öğrenci için "...@ogrenci.bartin.edu.tr" uzantılı olması zorunludur.

ProQuest Publicly Available Content Veritabanı Deneme Erişimi

31 Aralık 2022  tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Diğer veritabanlarını ve koleksiyonlarını tamamlamak üzere tasarlanan bu multidisipliner veritabanı, tümü açık erişim veya lisanssız olan bir dizi farklı kaynaktan halka açık içerik için tam metne bağlantılar sunar. ArXiv gibi ana konu depolarından ve ayrıca açık erişim dergilerinden gelen içeriği içerir. İçerik, dergi makaleleri, ön baskılar, kitaplar, konferans raporları ve raporları içerir.


Kampüs içi erişim                     Kampüs Dışı Erişim                   Kampüs Dışı Erişim İçin Kılavuz

LexiQamus Veritabanı Deneme Erişimi

29 Ocak 2022  tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

LexiQamus, el yazması Osmanlıca belgelerdeki okunması zor kelimelerin çözülmesi noktasında araştırmacılara yardımcı olmayı hedefleyen bir web uygulamasıdır.

Özel bir yazılım vasıtasıyla, kelimenin değişik kısımlarına girilen harfleri ve okunamayan kısımları esas alıp, bu şartları sağlayan sonuçların listesini size veriyor. Normal şartlar altında devâsâ lügatları tarayarak günlerce aransa da bulunamayacak kelimeler bir çırpıda bulunabiliyor.


Kampüs içi erişim                     Kampüs Dışı Erişim                   Kampüs Dışı Erişim İçin Kılavuz