image/svg+xml
image/svg+xml

Deneme Veritabanları

DİKKAT ! Tüm veritabanlarımıza kampüs dışından erişebilmek için: http://ekutuphane.bartin.edu.tr/bartin linkini tıklayın ve açılan sayfada hesabınız varsa "GİRİŞ" butonuna basınız, yoksa "YENİ BİR HESAP OLUŞTUR" butonuna basarak formu doldurunuz.
e-posta adresinizin …@bartin.edu.tr" uzantılı olması zorunludur.


The MIT Press Direct Veritabanı

 31 Mayıs 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.  

Erişim Linki: https://direct.mit.edu/books

MIT Press'in 620.000 sayfayı aşkın içeriğe sahip olan ve koleksiyonun içinde beşeri bilimlerden bilgisayar bilimlerine, bilişim, bilişsel bilimler, biyomedikal bilimler, çevre, dilbilim, eğitim, felsefe, işletme ve finans, sanat ve mimari, sinirbilimi, sosyal bilimler, tarsım, oyun çalışmaları ve yeni medyaya kadar pek çok farklı alanda içerikler bulunmaktadır.

Ayrıca, Richard Feynman, Rosalind Krauss,  Umberto Eco,  Daniel Dennett, Noam Chomsky, Paul Krugman, Marvin Minsky, Sherry Turkle ve Slavoj Žižek gibi isimlerin eserlerinin de yer aldığı elektronik kitap koleksiyonuna tam metin olarak erişebilirsiniz.


dMags e-dergi platformu
30 Mayıs 2020  tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Erişim adresi: https://dmags.net/

350 adetten fazla derginin 11000’i aşkın sayısına https://dmags.net/ web sitesinden ya da iOS, Android platformlarından indireceğiniz dMags uygulaması üzerinden arşiv sayıları dahil tüm yayınlara erişim imkanı sunmaktadır. 

Dergi ve erişilebilen arşiv sayısı dönemsel olarak artmaktadır. 

Kullanıcılarınız dMags ile National Geographic, Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas gibi bir çok dergiyi internet tarayıcıları üzerinden okuyabilmediktedirler. 

dMags ile kullanıcılarınız dergilerin güncel ve arşiv sayılarına herhangi bir erişim kısıtlamasına maruz kalmadan, mekan ve zamandan bağımsız bir şekilde faydalanabilmektedir.

İndirme seçenekleri ile birlikte kullanıcılar, indirdikleri dergileri çevrim dışı olarak okuyabilmektedirler.

JoVE Science Education
15 Haziran 2020  tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Erişim Linki: https://www.jove.com/science-education-library

Bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı, dünyanın ilk hakem heyetli bilimsel video veritabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, SciFinder, Web of Science ve Scopus tarafından indekslenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır (1.113) Bugün itibariyle JoVE içerisinde 7,500 video makale mevcut olup; her ay 100 yeni video eklenmektedir.


Archives Unbound Turkey Veritabanı
01.05.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.   
Erişim için:  https://go.gale.com/ps/start.do?p=GDSC&u=cumhurb&password=cumhurwww.ayeum.com
19. yüzyılın başlarındaki Osmanlı kökenlerinden Birinci Dünya Savaşı'nın ardından Türkiye Cumhuriyeti`nin ortaya çıkmasına kadar tarihsel süreci diplomatların raporlarından incelene bilmektedir. İskenderun, Erzurum, Harput, Sivas ve İzmir`de ki ABD Konsolosluklarının yazışmaları da dahildir. Bu arşiv Dışişleri Bakanlığı Genel Kayıtlarının, Merkezi Dosyalarından alınmıştır.

Kayıtlar sivil arşivler, ulusal arşivler ve Kayıtlar İdaresi Yaşama ve Diplomatik Şubesi, Washington, D.C.'nin yetkisi altındadır.

  • İstanbul ve Ankara elçiliklerine ek olarak İskenderun, Erzurum, Sivas ve İzmir bürolarından elde edilen raporlar,
  • Türk –Amerikan ilişkileri,
  • ABD gözüyle Balkan Savaşları ve 1. Dünya Savaşında Osmanlı İmparatorluğu,
  • Geç dönem Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyetinde günlük yaşam ve ekonomi.

LEGAL ONLINE VERİTABANI
10.05.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.   
Kitap ve Dergilere erişim için:  www.legal.com.tr
Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programına erişim için:  www.legalbank.net
Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Legal Online Veritabanı” ile;
- 23.000’den fazla makaleye,
- 650’den fazla dergiye,
- 450’den fazla kitaba,
- “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere,

- 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe,
tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.

 

Turcademy Veritabanı
31.05.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.    
Erişim linki: http://www.turcademy.com/
Türkiye akademik yayıncılık alanında öncü olan ADALET YAYINEVI, ANI YAYINCILIK, DORA YAYINEVI, EGE YAYINLARI, EKIN YAYINEVI, GAZI KITABEVI, LITERATÜR YAYINCILIK, MÜZIK EĞITIM YAYINLARI, PALME YAYINCILIK, PEGEM AKADEMI, SEÇKIN KITABEVI'NE ait yaklaşık 6.000 Türkçe kitap elektronik ortamda erişime sunulmaktadır.

 

AIP Publıshıng

COVID-19 (KoronaVirüs) salgınında Küresel Araştırmalara destek olmak amacıyla Bulaşıcı Hastalıklar, Salgın Hastalıklar, Epidemiyoloji ve Pandemi hakkında Küresel Araştırma Topluluğu’na ÜCRETSİZ bir koleksiyon hazırlamıştır.
 
Kayıt için; Öncelikli olarak https://www.scitation.org/ linkinden kayıt oluşturunuz.
 
Makalelerin Liste ve İçeriğine erişmek için; https://publishing.aip.org/publications/journals/covid-19/

Listede yer alan makale başlığına tek bir tıkla ilgili makalelere erişim sağlayabilirsiniz.