Site İçi Arama:
Genel Bilgiler Personel İç Denetim Kütüphane Yönergesi Kütüphane Kuralları Hizmetler Görme Engelli Kütüphaneleri Kütüphaneler Arası İşbirliği Sık Sorulan Sorular BÜ Açık Arşivi Yayın Talepleri BÜ Yayınları Yeni Kütüphane-Renderlar 
Kütüphane Çalışma Saatleri
Eğitim Öğretim Dönemi
Pazartesi - Cuma: 8:30 - 21:30
Cumartesi: 10:00 - 17:00
Tatil Dönemi
Pazartesi - Cuma: 08:30- 12:30
13:30- 17:30
Kutlubey Kampüs Kütüphanesi
08:30 - 19:00
Değerli Kullanıcılarımız,
Bartın Üniversitesi Kütüphanesi, ANKOS, EKUAL ve yayıncılar arasındaki ortak lisans anlaşmaları gereğince, veritabanları sadece kişisel araştırma ve bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir. 
Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, veritabanlarının geçici bir süre için veya tamamen kapatılmasına yol açabilir. Bu tür problemleri engellemek için aşağıda belirtilen kurallara uyulması gerekmektedir.
İZİN VERİLMEYENLER 
Veri tabanlarından ticari amaçlı veya sistematik olarak robot ve benzeri yazılımlar kullanılarak, çok sayıda yayının kopyalanması, kişisel bilgisayarlara aktarılması
Veri tabanının satılması, içeriğinin dağıtılması
Veri tabanından kopyalanan bilgilerin, Üniversitemizin dışındaki kişilere aktarılması
Veri tabanından kopyalanan içerik bilgisinin veya makalenin e-mail listeleri ile dağıtılması 
Veri tabanından indirilen kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması ya da bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yaratılması, yasaktır   
!!VERİTABANLARINI KULLANIRKEN LÜTFEN TELiF HAKLARINA UYGUN İŞLEM YAPINIZ!!
 
VERİ TABANI
İÇERİK
DOKÜMANLAR
Biyoloji, biyokimya ve molekular biyoloji, hücre biyolojisi, zooloji, ekoloji, jeoloji, cevre bilimleri/muhendisligi su ürünleri ve ormancılık alanlarında yayınlanan 200 derginin elektronik olarak sunulduğu bir  veritabanıdır.
 
27 Dergiye tam metin erişim
Sosyal ve Beseri Bilimler, Fen Bilimleri, Eczacilik, Din, Muzik, Dil, Teknoloji, Muhendislik ve Mimarlik veritabanıdır.
 
736 Dergi
DergiPark 1435 dergi  
EBSCO eBook Academic Collection Veritabanı işletmeden fen bilimlerine, mühendislikten beşeri bilimlere kadar çok sayıda disiplini kapsayan 145.510 tam metin e-kitaba erişim sunmaktadır.
Muhasebe, finans, ekonomi, işletme, yönetim, strateji, eğitim, insan kaynakları yönetimi, kurumsal çalışmalar, sağlık ve sosyal bakım,  bilgi yönetimi, pazarlama, operasyonlar, lojistik ve kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, turizm, mühendislik, kütüphanecilik konularında toplam 306 dergi bulunmaktadır.
 
Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 13.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.
Yargıtay Kararları, Kanun ve yasalar, Anayasa Mahkemesi Kararları, Türkiye Cumhuriyeti Mevzuatı ile Türk Hukuk Bibliyografyası gibi hukukun temel konularını içeren bir veri tabanıdır.
 
413 Dergi
1220 Konferans Serisi
3341 Standart
2016-2016 yıllarına ait 700'ün üzerinde e-kitap ve 2000-2016 yıllarını kapsayan 164 e-dergiye erişim sağlamaktadır.
 
İdealOnline Fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında (tarih, eğitim, dil ve edebiyat, sosyoloji, siyasal bilimler, ekonomi, sağlık bilimleri, kültür sanat gibi) yayınlanan Türkçe hakemli dergiler, popüler dergiler ve makalelerden oluşmaktadır.
 
İntihal Analizi
Bilimsel çalışmaların görsel bir biçimde yayınlandığı ve içeriğinde bilimsel video kayıtlarının bulunduğu bir veritabanıdır. Engineering, Biology, Bioengineering, Developmental Biology, Genetics, Environment paketlerini içermektedir
 
Çeşitli konularda (Temel bilimler, sanat, edebiyat, matematik, ekonomi, dil, istatistik, müzik, ekoloji, botanik vs.) ilk cildinden itibaren tam metin dergi veri tabanıdır.
 
MathSciNet, 1940 yılından günümüze kadar matematikle ilgili yayınlara ait eleştiri, atıf ve bibliyografik bilgi veren web tabanlı bir veri tabanıdır. Yaklaşık olarak 1799 adet güncel seri ve dergi PDF formatında ve tarama / browse yoluyla elde edilebilir.
 
Mendeley   
Mendeley araştırmalarınızı düzenlemeye, diğer akademisyenlerle çevrimiçi işbirliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır.
450 Dergi
Dünyanın en kapsamlı Tez veri tabanıdır. 1.5 milyon Tam metin olmak üzere toplamda 3 milyondan fazla doktora ve master tezi içermektedir.
 
İşletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp gibi konularda 649 dergiye 1999 dan günümüze tam metin erişim imkânı sağlar.
 
2242 Dergi
Bibliyografik / Atıf
1804 Dergi
İntihal Analizi
e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL, iBT sınavlarına hazırlık ve yabancı dil eğitimi
Bibliyografik / Atıf
İş, finans ve yönetim, hukuk, kimya, tıp, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, matematik ve istatistik, fizik, eğitim, mühendislik, psikoloji, veterinerlik, hemşirelik, diş hekimliği, fen bilimleri konularındaki yayınlara tam metin erişim sağlamaktadır.
 
 
 
 
 
 
ULAKBİM ULUSAL VERİ TABANLARI
 
 

 

Kütüphanemiz ve üyesidir