Gale Reference Complete Veritabanı

GALE REFERENCE COMPLETE veritabanı 17 Eylül - 2 Kasım 2018 tarihleri arası deneme erişimine açılmıştır. Aşağıda erişim bilgileri verilen Gale Reference Complete veritabanını incelemenizi ve yararlı olacağını düşünüyorsanız geri dönüş yapmanızı rica ediyorum. Bütçe imkanları doğrultusunda 2019 yılı için abonelik yapılacaktır.

GALE REFERENCE COMPLETE

Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşan en büyük sanal kütüphane şimdi parmaklarınızın ucunda.

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar erişiminize açılmıştır.

 Erisim adresiniz: http://www.galepages.com/bartin

Deneme Erişimi Suresi : 17 Eylül – 2 Kasım  

Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/bartin?db=GDC

Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır. 

Erisim adresiniz http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=bartin&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/  

Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/bartin?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/bartin?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu :  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/

Günlük Ziyaretçi Sayısı: 112 || Toplam Ziyaretçi Sayısı: 70932

Telefon: 0 (378) 223 52 93/96 Fax:0 (378) 223 52 90 Eposta:kutuphane@bartin.edu.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı