Deneme Veritabanları

SOBİAD Sosyal Bilimler Atıf Dizini veritabanı 

31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

Erişim Adresi: www.sobiad.com 

Sobiad Sosyal Bilimler Atıf Dizini Hakkında:

Sobiad, Sosyal Bilimler alanında yayınlanan 570 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.

Rosetta Stone Dil Eğitimi Veritabanı

Dünyanın 1 numaralı dil eğitim seti  olan Rosetta Stone veritabanı Üniversitemiz kullanıcılarına 31 Aralık 2017 tarihine kadar ücretsiz deneme erişimine açılmıştır.
Aşağıda Rosetta Stone veri tabanının erişim linkini bulabilirsiniz. Veri tabanı içerik bilgisi ve giriş işlemlerinizi kolaylaştırmak için kullanım kılavuzu ektedir.
İyi çalışmalar dilerim.
 
Rosetta Stone veri tabanının erişim linki:
 
Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu
 
Encyclopedia of Life Sciences (eLS) Veritabanı 
Bilimsel araştırmaları akademik içeriğiyle destekleyen Wiley Online Library’nin araştırmacılara sunduğu Encyclopedia of Life Sciences (eLS) veritabanı Üniversitemiz için 31 Aralık 2017'ye kadar deneme erişimine açılmıştır.
Erişim Linki : http://www.els.net/WileyCDA/ 
Daha fazla bilgi edinmek için: http://onlinelibrary.wiley.com/book/10.1002/047001590X/  sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 
PressReader Günlük Gazete/Dergi Veritabanı
10 Kasım tarihine kadar Üniversitemiz mensuplarının deneme erişimine açılmıştır.

ERİŞİM:
Erişim adresi (PressReader): http://www.pressreader.com/

Not: Sol üst köşede bulunan ikon ile tüm kaynaklara erişebilirsiniz veya sağ üst köşede bulunan arama kutucuğundan istediğiniz arama kelimesi ile tüm gazeteler içinde arama yapabilirsiniz. 
PressReader veritabanını Mobil Cihazınız üzerinden kurum dışında da kullanabilirsiniz.

Encyclopedia of Life Sciences (eLS) Veritabanı
Alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır. eLS makalelerinin yazıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir:  

Konu alanları: Biyokimya, Biyoetik & Felsefe, Hücre Biyolojisi, Gelişim Biyolojisi, Ekoloji, Yaşamın Evrimi ve Çeşitliliği, Genetik & Hastalık, İmmünoloji, Microbiyoloji, Moleküler Biyoloji, Nöroloji, Bitki Bilimi, Bilim & Toplum, Yapısal Biyoloji, Viroloji  

Erişim Linki : http://www.els.net/WileyCDA/ 

Daha fazla bilgi edinmek için: http://onlinelibrary.wiley.com/book/10.1002/047001590X/  sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

TURCADEMY AKADEMİK YAYINLAR PLATFORMU

TURCADEMY Türkiye Akademik Yayınlar e-kitap veritabanı 31 Aralık 2016 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim adresi: www.turcademy.com 

 

Turcademy platformunda yer alan kitapların listesine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.turcademy.com/templates/tumListe.html  ( Kitap eklendikçe liste güncellenmektedir).


TURCADEMY Hakkında: 

Turcademy Projesi Türkiye’de yayınlanan akademik yayınların dijital ortama aktarılmasına katkıda bulunmak ve tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplamak ve kullanıcılara kolay bir şekilde ulaştırmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş bir projedir. Informascope, uzun yıllar sektörde uluslararası yayınevleri ile birlikte yürüttüğü elektronik yayıncılık projelerinden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini TURCADEMY projesi ile ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla hayata geçirmiştir. Ilk aşamada elektronik kitaplar ile başlayan ve yaklaşık 2.500 kitap ile hayata geçen proje’de bir çok yayınevi ile görüşmeler sürmekte olup ilk yıl sonunda 20.000 kitap sayısına ulaşılması planlanmaktadır.Teknik altyapı çalışmaları tamamlanan Turcademy projesi’nin ikinci fazında ülkemizde yer alan akademik dergiler de en kısa süre içerisinde arayüzde yerini almaya başlayacaktır. Proje başlangıç aşamasında ülkemiz akademik yayıncılık sektörünün önde gelen temsilcilerinden Anı Yayıncılık , Gazi Kitabevi , Palme YayıncılıkPegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık gibi değerli paydaşların katkısıyla 1 Aralık 2016 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Akademik yayıncılık alanında birçok yayınevi ile görüşmeler devam etmekte olup sisteme günde ortalama 100 adet kitap yüklemesi gerçekleştirilmektedir.  

 

ASTM STANDARDS & ENGINEERING DIGITAL LIBRARY (SEDL) DENEME ERİŞİMİ
Abstract olarak erişebileceğiniz ASTM Standards & Engineering Digital Library (SEDL) –deneme erişimine açılmıştır.
Erişim için gerekli bilgiler aşağıdadır. 
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 31.12.2016
Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu:
GALE-CENGAGE LEARNİNG
Gale Cengage Learning  deneme erişimi 1 Kasım 2016 tarihi itibariyle üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır.
Erişim için gerekli bilgiler aşağıda verilmiştir;
 
Deneme Erişimi Bitiş Süresi: 30/11/2016
Gale – Academic One File
Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan  akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 1
1.000’den fazlası hakemli ve 8.300’den fazlası tam metin yaklaşık 17.500 dergiyi erişiminize sunmaktadır.
   The New York Times ve The Times (London) (1985’ten bu yana) tam metinleri
   Bilim, tıp, mühendislik, işletme, tarım, ceza, adalet, çevre çalışmaları, popüler kültür, psikoloji, savaş ve terörizm gibi diğer özel konularda güçlü kapsam
   Arşivsel erişim için JSTOR ile bağlantılar ve e-dergi ve abonelik malzemelerine erişim için OpenURL uyumu
GLOBAL E-JOURNAL LIBRARY
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 31.12.2016
Tarım & Biyoloji Bilimleri – 700.000’den fazla makale
Temel Bilimler – 2,5 milyondan fazla makale
Mühendislik & Teknoloji – 1,5 milyondan fazla makale
Sanat & Beşeri Bilimler – 800.000’den fazla makale
Biyomedikal – 4 milyona yakın makale
Sosyal ve Yönetim Bilimleri – 1,5 milyondan fazla makale
Türkiye’den 370 dergi ve 80.000’den fazla makale!
E-MAREFA VERITABANI
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 01.12.2016
E-Marefa Arap dünyasının en prestijli akademik yayıncıları tarafından hakemli dergilerde yayınlanan tam metin makalelere, istatistiklere, tezlere erişim imkanı sunmaktadır.
Türkçe seçeneği de sunulan yeni arama arayüzü; anahtar kelime, doğal ve kontrollü dil, konu başlıkları ve eş anlamlı kelimeler dahil edilerek bir arama stratejisi oluşturmaya imkân vermekle birlikte veritabanındaki tüm biçimdeki bilgi kaynağı türlerinde arama yapmaya elverişlidir. Boolean operatörleriyle gelişmiş arama deneyimine fırsat veren arayüz, güçlü aramalar yaparak hedef odaklı sonuçlara ulaşmanızı kolaylaştırır. Doküman türüne (süreli yayın, dergi makalesi, konferans bildirisi, istatistiksel tablo, e-kitap, kitap bölümü ya da tez), konuya,  metin diline veya yayın tarihinde göre sıralama yapabilirsiniz. Erişimi hızlı ve kolay yapabilmenizi sağlayan bu sezgisel arayüz, kullanıcı dostudur. Arapça ve İngilizce olmak üzere hazırlanmış kullanım kılavuzu örnekleriyle birlikte veritabanında bulunmaktadır.
Veritabanı, akademik dergi, istaistiksel çalışmalar, makaleler, tezler, e-kitaplar, kitap değerlendirmeleri, konferans bildirileri ve abstraktlar gibi bir çok türde kaynağın tam metnini kapsar.
EMERALD PREMİER E-DERGİ 
Erişim adresi: www.emeraldinsight.com
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 10.12.2016
Emerald Premier koleksiyonunda muhasebe, finans, ekonomi, işletme, yönetim, strateji, eğitim, insan kaynakları yönetimi, kurumsal çalışmalar, sağlık ve sosyal bakım,  bilgi yönetimi, pazarlama, operasyonlar, lojistik ve kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, turizm, mühendislik, kütüphanecilik konularında toplam 305 dergi bulunmaktadır.
BİOONE
Erişim Adresi: http://www.bioone.org
Deneme erişimi bitiş tarihi : 11 Kasım 2016
BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarında yayınlanan 200 derginin elektronik olarak sunulduğu bir  platformdur.
Günümüzde hayati  önem taşıyan iklim değişikliği, ekolojik ve bio-çeşitliliğin korunması, doğal kaynakların yönetimi vb. gibi  bir çok konu başlığı altında içerikler sunmaktadır.
CREDO REFERENCE ONLİNE
CREDO REFERENCE online referans veri tabanı 20 Ekim – 20 Kasım tarihleri arasında deneme erişimine açılmıştır.
Credo  Reference:
Online referans bankasıdır ve 70+ yayınevinden derlenen 650+ başlık içerir. Görsel ve interaktif ağırlıklı olarak hazırlanmıştır. Klasik arama yapmanın yanında,  resim, video arama ve beyin fırtınası (concept map) özellikleri vardır.

Günlük Ziyaretçi Sayısı: 164 || Toplam Ziyaretçi Sayısı: 79289

Telefon: 0 (378) 223 52 93/96 Fax:0 (378) 223 52 90 Eposta:kutuphane@bartin.edu.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı